Szolgáltatások • Nőgyógyászat, szülészet • Családtervezés, meddőség

Habituális vetélés immunológiai vizsgálatai

Habituális vetélés immunológiai vizsgálatai

A visszatérő, spontán vetélés (habituális vetélés – HABAB) esetében a nem immunológiai okok kizárása után kivizsgáljuk az immunológiai okokat, amelyek „immunológiai abortusz”-hoz vezethetnek. Az immunológiai vetélés vizsgálat sorának elvégzése és együttes kiértékelése segít maghatározni az immunológiai vetélés típusát és a kezelés módját. Ezek lehetnek autoimmun jelenségek (autoantitestek), alloimmun faktorok (NK sejtek, citotoxikus T sejtek, valamint embriotoxikus anyagok).

Az immunológiai vizsgálatok csak együttesen értékelhetőek, irányt mutatnak arra vonatkozóan, hogy milyen típusú immunológiai vetélés állhat fenn, indokolt-e IVIG vagy thrombocyta szuszpenzióval történő kezelés, esetleg az apai lyphocytákkal történő immunizálás.

Az alloimmun eredetű vetélések vizsgálatai

HLA keresztpróba, amely mikrolimfocítotoxicitási teszt, melynek során az anyában az apa HLA antigénjeivel szembeni keringő ellenanyag mutatható ki.

FACS keresztpróba melynek során azok az anyai szérumban lévő IgG antitestek mutathatóak ki, melyek felismerik az apai T,- illetve B sejteket. Az áramlási citometriás keresztpróba a többi vizsgálattal együtt értékelhető, az apával szembeni szenzitizációt, illetve a protektív immunregulációt támasztja alá.

Kevert limfocita kultúra (MLC) és blokkoló antitest (MLCBI) vizsgálata. A módszer az anya sejtjeinek az apa sejtjeivel szembeni reaktivitását méri. A vizsgálat során az anya sejtjeit az apai sejtekkel, illetve kontrollok összekevert pool sejtjeivel reagáltatjuk, anyai szérum jelenlétében, vagy a nélkül. Az apai és a pool sejtek osztódásának gátlásával csak az anyai sejtek osztódása mérhető, timidin beépülés mérésével. A vizsgálat választ ad arra, hogy az anya hiperaktív-e az apa sejtjeivel szemben, illetve, hogy az anyában vannak-e olyan gátló faktorok melyek a terhességet elősegítő apa elleni reaktivitást megakadályozza.

Th1-Th2 citokin arányának mérése. A Th1 illetve Th2 sejtek a szerint különíthetőek el, hogy milyen citokint termelnek. Habituális vetélés estén Th1, normál terhességnél Th2 dominancia figyelhető meg. Lehetőség van stimulálás után a kiszabadult citokinek mérésére, Bead Array módszerrel, illetve a sejten belüli intra citoplazmatikus citokinek mérésére is. Mindkét módszer áramlási citomérterrel történik.

Természetes ölősejt (NK) vizsgálata. Az NK sejtek a szervezetbe kerülő idegen sejteket pusztítják el.

Az NK sejtek számának növekedése, vagy a sejtölő aktivitás fokozódása immunreaktivitást jelez.

Mikor végezhető az immunológiai vizsgálat?

Gyakran előfordul, hogy a HABAB mögött fel nem ismert, és nem kezelt pajzsmirigy probléma, inzulin rezisztencia, illetve a 30 év felett manifesztálódó egyéb autoimmun megbetegedés áll. Az immunológiai kivizsgálás csak az egyéb problémák megfelelő kezelése után kezdődhet el.

Továbbiak Családtervezés, meddőség témában:

Gyermekvállalás előtti felkészítés, kivizsgálás

Szülészorvosaink segítenek, hogy a babát szülei felkészülten, a legjobb formában várhassák.

Sikertelen terhességek

Az ismétlődő vetélések kivizsgálása és kezelése a legmodernebb diagnosztikai eszközökkel, a legnagyobb szakmai körültekintéssel és a legmodernebb eljárásokkal.

Inszemináció

Több oka is lehet, hogy természetes módon nem jutna el a spermium a petesejtig. Az egyszerű eljárás során először kiválogatjuk és meg is erősítjük a legjobb „jelölteket”, majd a szakorvos közvetlenül a méhbe segíti őket, hogy onnan már a hagyományos úton menjenek tovább.

Meddőségi laborvizsgálatok

A meddőség, sikertelen terhesség okának felderítésében nélkülözhetetlenek a személyre szabott, speciális női és meddőségi vizsgálatok. A G1 Intézet szakorvosait ebben felkészült helyi labor támogatja.

Meddőségi vizsgálat áttekintő

Komplex módon vizsgáljuk mind a férfi, mind pedig a női szervezet anatómiáját, működését, a várandós állapot kialakulásához szükséges feltételeket. A G1 Intézetben helyben végezzük el a vizsgálatokat – az altatással járó műtétes beavatkozások kivételével.

Petevezető átjárhatósági vizsgálat (HYCOSY)

A petevezetőket a szakorvos kontrasztanyaggal mossa át, miközben ultrahangkészülékkel megvizsgálja a szerveket. Így a méh üregének szerkezetéről és a petevezetők állapotáról is képet kap. Az eljárás rövid, egyszerű és sugárterheléssel sem jár.

5 érv a G1 Intézet szolgáltatásai mellett

Tapasztalat

Több mint 15 éve működünk a magán­egészségügy terén.

Szakértelem

Elhivatott kollégáink rendszeresen fejlesztik szaktudásukat.

Modernizáció

Európai színvonalú technikai felszerelésünket folyamatosan újítjuk meg.

Komplexitás

A szakemberek és szakterületek széles választékát nyújtjuk.

Kényelem

Pácienseinket elegáns váró- és vizsgálóhelységeinkben fogadjuk.